Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne - 28.05.2023.

28.05.2023, Zesłanie Ducha Świętego

 

Przybądź Duchu Święty, ześlij z nieba wzięty, światła Twego strumień – śpiewamy dziś i modlimy się w Sekwencji przed Ewangelią, prosząc o dary Bożego Ducha.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:
 •   w poniedziałek 29 maja, święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jest to misyjny dzień Chorych, o których pamiętajmy w modlitwach;
 •   we wtorek 30 maja, wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika, patrona naszej diecezji;
 •   w środę 31 maja, święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Kończymy nabożeństwa majowe;
 •   w czwartek 1 czerwca, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, na które zapraszamy wszystkich, zwłaszcza Dzieci pierwszokomunijne i Młodzież po Bierzmowaniu. Nabożeństwa będą po Mszach Św., w niedzielę po drugiej;
 •   w sobotę 3 czerwca, wsp. św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;
 •   w tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlimy się za pasterzy Kościoła, o nowe i święte powołania do służby w Kościele, czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi. Adoracja Najświętszego Sakramentu w pierwszy piątek miesiąca w Bielowicku od 16.oo, w Łazach od 17.oo. Podczas adoracji okazja do spowiedzi. Nabożeństwo do NSPJ na jej zakończenie;
 •   przyszła niedziela to Uroczystość Najświętszej Trójcy. W Skoczowie pielgrzymka na Kaplicówkę ku czci św. Jana Sarkandra.
 1. Łazy – zapraszamy w czwartek na Mszę Św. w int. powołań do służby w Kościele oraz nabożeństwo ku czci św. Franciszka z Asyżu z ucałowaniem relikwii, a w przyszłą środę w int. Róż Różańcowych.
 2. Dzieci, Młodzież, Rodziców i Nauczycieli zapraszamy na Mszę szkolną w piątek do Bielowicka na 17.oo, a do Łaz na 18.oo.
 3. Odwiedziny Chorych z sakramentami będą w piątek od 8.oo, zgłoszenia w zakrystii lub telefonicznie.
 4. Bielowicko – spotkanie Ministrantów i Lektorów w piątek po Mszy Św.
 5. Bielowicko – w sobotę o 7.3o Różaniec w int. Ojczyzny i wynagrodzenia za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi, potem Msza Św. za Róże Różańcowe. Po Mszy adoracja z rozważaniem.
 6. Bielowicko – spotkanie Dzieci Maryi w sobotę w ramach pierwszej soboty miesiąca o 7.3o w kościele Różaniec, Msza Św., adoracja i spotkanie w salce.
 7. W czwartek 8 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. W Łazach Msza Św. o 7.3o, po niej w procesji eucharystycznej przejdziemy ulicami Kościelną, Babiogórską, Kamieniec do kościoła w Bielowicku ulicami Stawową i Kościelną. Procesja zakończy się Mszą Św. ok. 10.oo w kościele w Bielowicku. W Łazach będzie druga Msza o 12.oo. Prosimy o przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała: 1 ołtarz Łazy na ul. Kościelnej p. Burian, 2 ołtarz Łazy na ul. Kamieniec p. Glos, 3 ołtarz Bielowicko ul. Stawowa p. Dankowski, 4 ołtarz Bielowicko ul. Kościelna p. Zamarski. Zapraszamy, jak w minionych latach do licznego udziału, pomocy sąsiedzkiej w przygotowaniu ołtarzy, Dzieci komunijne w strojach i do sypania kwiatów, Strażaków i Górników z pocztami sztandarowymi. Udekorujmy także nasze domy i trasę procesji wyrażając wiarę, i wdzięczność Bogu za dar Eucharystii. Już dziś dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączą się w przygotowanie tej pięknej Uroczystości.
 8. Składka dzisiejsza jest przeznaczona na Dom Księży Emerytów, a do puszek na Dom Matki i Dziecka. Bóg zapłać za hojność. Dziękujemy serdecznie za ofiary z ubiegłej niedzieli: Bielowicko 3 949 zł, Łazy 3 872, na konto wpłynęło 1 160 zł.
 9. Zapraszamy na katechezę w Łazach w poniedziałek 19 czerwca o 19.oo. W Bielowicku w poniedziałek 12 czerwca o 18.oo. Temat: Druga prawda wiary. Sumienie głosem Sędziego. Grupa biblijna w Łazach we wtorek 13 czerwca o 19.oo, w Bielowicku w czwartek 15 czerwca o 18.oo. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą świadomie i odważnie żyć wiarą w prawdzie i wolności. Spotkania są w salkach.
 10. W zakrystii przyjmowane są wpłaty na sprzątanie kościoła na rok 2023, kwota 60 zł. Bądźmy odpowiedzialni za wspólne parafialne dobro i ofiarni.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Niedzieli m.in. o roli Maryi w Kościele. W Gościu Niedzielnym o nowym sanktuarium bł. kard. Stefana Wyszyńskiego na Bachledówce.

Nowa Rada Parafialna

W dniu 27 marca została zaprzysiężona nowa Duszpasterska Rada Parafialna i Parafialna Rada Ekonomiczna.

 

Skład Duszpasterskiej Rady Parafialnej:

 

Członkowie z urzędu:

Ks. Płatek Janusz

Ks. Suski Sławomir

Wiech Dawid

 

Członkowie mianowani przez proboszcza:

Frycz Henryk

Izdebski Bogdan

Jenkner Jan

Śleziak Wojciech

Śpiewak Urszula

Szymala Anna

Zubek Bronisława

 

Członkowie wybrani przez parafian:

Gawlas Mirosław    

Jagła Jadwiga

Szpałek Aleksandra

 

 

Skład Parafialnej Rady Ekonomicznej:

Bierski Karol

Kocurek Tadeusz

Rak Marian


Wyniki wyborów do Duszpasterskiej Rady Parafialnej

Wyniki wyborów do Duszpasterskiej Rady Parafialnej

 

W wyborach, które odbyły się 20 marca, wzięło udział 270 osób i głosowało w następujący sposób na naszych kandydatów:

 

Filipiak Adam                            12 głosów

Gawlas Mirosław                     56 głosów

Jagła Jadwiga                             84 głosy

Jendruchniewicz Andrzej     21 głosów

Szmyd Krzysztof                     25 głosów

Szpałek Aleksandra                71 głosów

 

Jeden głos był nieważny.

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Wawrzyńca w Bielowicku, siedziba: 43-386 Świętoszówka, Bielowicko 84.