Wstecz

Ogłoszenia bieżące

Data dodania: 2020-02-15

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

16.02.2020, 6 niedziela zwykła

 

 

 

Jednoznaczność w mówieniu i postępowaniu, o czym wspomina w dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus, jest bardzo potrzebna w codziennym życiu. Zwłaszcza w naszych czasach coraz większego zamętu, rozmywania znaczenia słów, podważania praw natury i rozumu, wątpienia we wszystko – dyktatury relatywizmu, jak ostrzegał swego czasu papież Benedykt XVI. Potrzeba nam jasnego sądu sumienia: tak, tak, nie, nie, by widzieć gdzie jest dobro, a gdzie zło; gdzie prawda, a gdzie fałsz.

 

1. Kalendarz liturgiczny:

   • sobota 22 lutego, święto katedry św. Piotra, apostoła.

2. W środę po Mszy Św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz  spotkanie przedchrzcielne o g. 19:00 w salce na probostwie.

3. W przyszłą niedzielę, ostatnią przed rozpoczęciem Wielkiego Postu, w ramach  dawnego nabożeństwa 40-godzinnego, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, zakończoną nabożeństwem wynagradzającym i błogosławieństwem.  Wystawienie Najświętszego Sakramentu w Bielowicku i Łazach będzie od 15:00 do 17:00. W czasie adoracji okazja do spowiedzi. Przygotujmy się dobrze do  Wielkiego Postu i świąt.

4. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na Mszę szkolną w piątek do Bielowicka na g. 17:00, a do Łaz na 18:00. Po Mszach koronka do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.

5. Bielowicko – spotkanie Ministrantów i Lektorów w piątek po Mszy Św.

6. W dzisiejszą trzecią niedzielę miesiąca, składka jest przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiarność.

7. 10 października, w sobotę, będzie diecezjalna pielgrzymka do Ołomuńca w Czechach, miejsca męczeńskiej śmierci św. Jana Sarkandra. Szczegóły będą podane.

8. Bielowicko – w zakrystii przyjmowane są wpłaty na sprzątanie kościoła na 2020 r., w wysokości 60 zł na cały rok. Bóg zapłać za ofiarność.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Niedzieli m.in. o wolności wewnętrznej jaką daje post i umiar w świecie konsumpcji, oraz jak rozmawiać o Bogu z młodym pokoleniem. W Gościu Niedzielnym, o najnowszej książce, w której papież Franciszek opowiada o swoich spotkaniach ze św. Janem Pawłem II, artykuł o bł. ks. Michale Sopoćko, oraz o seniorach, którzy są bogactwem Kościoła. Dla dzieci bardzo dobry tygodnik Ola i Jaś.