Wstecz

Ogłoszenia bieżące

Data dodania: 2019-08-03

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

04.08. 2019 r.

 

 

 

Dzisiaj przypada 18 niedziela zwykła. Podczas Mszy świętej gromadzimy się wokół ołtarza, świadomi największego skarbu, jaki otrzymaliśmy od Boga. Właściwa hierarchia wartości porządkuje nasze odniesienia do świata oraz rzeczywistości nadprzyrodzonej. Warto posłuchać św. Pawła i przyoblec się w nowego człowieka, oświeconego mądrością płynącą z Ewangelii oraz karmiącego się pokarmem duchowym. Pan zawczasu napomina swoich słuchaczy: Uważajcie i strzeżcie się chciwości. Zabiegajmy więc o te bogactwa, które są zadatkiem życia wiecznego. 

  1. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę pod hasłem W mocy Ducha idziemy do Matki rozpocznie się we wtorek, 6 sierpnia o g. 8.00 Mszą św. sprawowaną w hałcnowskim sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Natomiast zakończenie pielgrzymki  odbędzie się na Wałach Jasnogórskich w niedzielę, 11 sierpnia o g. 13.30.
  2. W sobotę – 10 sierpnia  przybędzie do nas Pielgrzymka Skoczowska. Pielgrzymów powitamy około g. 16.15, a następnie będziemy uczestniczyć w uroczystej Mszy św. o g. 17.00 przy ołtarzu polowym. O g. 18.30 zostanie odprawione nabożeństwo wypominkowe za wstawiennictwem św. Wawrzyńca. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.
  3. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość odpustową ku czci św. Wawrzyńca, patrona naszej Parafii. Msze św. w dniu odpustu zostaną odprawione w Bielowicku o g. 7.00 i 11.30, a w Łazach o g. 8.30 i 10.00. Kazania wygłosi ks. Jerzy Basaj, Dyrektor Apostolatu Maryjnego w Polsce. Sumę odpustową o g. 11.30 poprowadzi ks. Dariusz Kocan, jako podziękowanie za posługę w naszej parafii. Okazja do spowiedzi przed odpustem codziennie przed Mszą św.
  4. W najbliższą sobotę – 10 sierpnia w związku z Pielgrzymką Skoczowską Msza św. w kościele w Łazach zostanie odprawiona o g. 19.30.
  5. Nieszpory odpustowe w przyszłą niedzielę o g. 15.00 w kościele w Bielowicku.
  6. Bielowicko – w piątek po Mszy św. prosimy o pomoc w uporządkowaniu obejścia kościoła i jego przystrojenie przed Odpustem i Pielgrzymką Skoczowską.
  7. Bielowicko – dziękujemy panom Krzysztofowi, Marianowi, Andrzejowi i Wojciechowi za przycięcie tui przy naszym kościele i wokół probostwa.
  8. Łazy – dziękujemy p. Irkowi Suchy za wyczyszczenie bruku wokół kościoła.
  9. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy o „ekonomii nieba”, dowiemy się dlaczego tak wielu ludzi wierzy w nonsensy i znajdziemy wywiad ze szczęśliwymi małżonkami. Natomiast w wakacyjnym cyklu „Cuda za miedzą” poznamy Szumilino na Białorusi.