Wstecz

Ogłoszenia bieżące

Data dodania: 2020-09-20

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

20.09.2020.

 25 Niedziela Zwykła

 

Jakże bardzo różni się myślenie i działanie Pana Boga od naszego. Dobrze to oddał prorok Izajasz w dzisiejszym pierwszym czytaniu: Bo myśli moje nie są myślami waszymi ani wasze drogi moimi drogami – mówi Pan. Bo jak niebiosa górują nad ziemią, tak drogi moje – nad waszymi drogami i myśli moje – nad myślami waszymi. A w Ewangelii mamy kontynuację Bożej logiki, jakże innej od ludzkiej: Tak ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi. Jak to dobrze, że Pan Bóg myśli i działa zupełnie inaczej niż my. Niektórzy ludzie chcieliby zmusić Boga, by myślał i postępował jak oni, a nawet próbują zajmować miejsce Stwórcy. Ale wtedy zawsze kończy się to źle dla człowieka.

 

1. Kalendarz liturgiczny:

    • poniedziałek 21 września, święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty;

    • środa 23 września, wspomnienie św. o. Pio, kapłana, po Mszy Św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

    • czwartek 24 września, święto rocznicy poświęcenia katedry w Bielsku-Białej.

2. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a ofiarami do puszek wspieramy diecezjalne radio Anioł Beskidów, z okazji światowego dnia środków społecznego przekazu. Bóg zapłać za ofiarność.

3. Bielowicko – w poniedziałek w ramach diecezjalnej wieczystej adoracji nasza parafia ma wyznaczony dzień modlitwy. Dlatego będzie Msza św. o 8:00, a następnie adoracja do Mszy wieczornej. Serdecznie zapraszamy, znajdźmy czas na modlitwę.

4. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę szkolną w piątek do Bielowicka na g. 17:00, a do Łaz na g. 18:00.

5. Bielowicko – zbiórka Ministrantów i Lektorów w piątek po Mszy Św. Zapraszamy także kandydatów na Ministrantów.

6. Łazy – Dzieci pierwszokomunijne i Rodziców zapraszamy na Mszę Św. i spotkanie w piątek.

7. W zakrystii przyjmowane są wpłaty na pół roku, na pomoc dla umęczonych wojną rodzin w Syrii. Bóg zapłać.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, w której wiele ciekawych i rzetelnych artykułów. W Niedzieli: Czy „sakramentalni” mają łatwiej? – o wierności małżeńskiej, w Gościu Niedzielnym, o mediach społecznościowych, które są jak fala  powodziowa, niosąc ze sobą wszystko – skarby i śmieci.