Wstecz

Ogłoszenia bieżące

Data dodania: 2018-12-15

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

16.12. 2018 r.

 

 

 

 

Dzisiaj przypada III niedziela Adwentu. Uporczywe wołanie Jana Chrzciciela, obrazy, którymi się posługuje, i radykalizm jego świadectwa mogą stworzyć wrażenie, że nawrócenie jest czymś trudnym czy wręcz niewykonalnym. Tymczasem gdy ludzie pytają go, na czym konkretnie ma polegać przemiana życia, Jan Chrzciciel udziela prostych odpowiedzi. Jego polecenia są zdroworozsądkowe i nieprzekraczające ludzkich możliwości. Nawrócenie nie jest dokonywaniem rzeczy niemożliwych, lecz odkrywaniem prostoty codziennego życia z Bogiem.

1.Serdecznie zapraszamy w dzisiejszą niedzielę do kościoła w Łazach na g. 15.00 na Akatyst ku czci Maryi, Świętej Bożej Rodzicielki. Zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym nabożeństwie dorosłych, młodzież i dzieci. Przynosimy ze sobą świece z okapnikami, gdyż całe nabożeństwo odbędzie się przy zapalonych świecach. Wychodząc z kościoła po Akatyście będzie można złożyć ofiarę na działalność parafialnego chóru z Jasienicy, który poprowadzi śpiew.

2.Przed nami ostatni tydzień Rorat. Od poniedziałku do piątku wszystkich serdecznie zapraszamy na Msze św. ku czci Matki Bożej, które będą odprawiane w Bielowicku o g. 17.00, a w Łazach o g. 18.00.

3.W gablotce umieszczone są intencje Mszy pogrzebowych za + Krystynę Szkorupa, które zostaną odprawione jako msza gregoriańska przez Ojców Oblatów w Kędzierzynie – Koźlu.

4.Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na Kościół na Wschodzie. Zebraliśmy 756 zł. i 10 €.

5.W zakrystii można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz pobłogosławione opłatki, którymi będziemy dzielić się przy wigilijnym stole. Świąteczna świeca Caritas tworzy polską Wigilię już od 25 lat. Na przestrzeni lat stała się jednym z najważniejszych i najbardziej rozpoznawanych symboli Wigilii w Polsce. To nie tylko płomień na stole wigilijnym, ale przede wszystkim realna pomoc potrzebującym dzieciom i uwrażliwianie na potrzeby tych, którzy są w potrzebie. Dziś trudno sobie wyobrazić świąteczny stół bez tego płomienia miłosierdzia.

6.Pragniemy, by Boże Narodzenie nie ograniczyło się tylko do zewnętrznej oprawy, dlatego tak ważne jest wewnętrzne przygotowanie na przyjście Zbawiciela, także poprzez przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej parafii:

·  w czwartek (20 grudnia) – w Bielowicku od g. 16.00 do 17.00, a w Łazach od g. 17.00 do 18.00 oraz po bezpośrednio po Mszach roratnich

· w piątek (21 grudnia) – dla uczniów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bielowicku od g. 16.00 do 17.00, a w Łazach od g. 17.00 do 18.00 oraz dla wszystkich bezpośrednio po Mszach roratnich

· w sobotę (22 grudnia) - w Bielowicku od g. 16.00 do 17.00, a w Łazach od g. 17.00 do 18.00 oraz bezpośrednio po Mszach św.

· w poniedziałek, w Wigilię (24 grudnia) – w Bielowicku od g. 7.30 do 10.00, a w Łazach od g. 7.30, następnie Msza św. i po Mszy do g. 10.00.

Można również skorzystać ze spowiedzi w stałych konfesjonałach - w kościele w Bielsku – Białej przy dworcu PKS oraz w Skoczowie w kościele św. Piotra i Pawła. Spowiedź codziennie od poniedziałku do piątku od g. 9.00 do 11.00 oraz od g. 15.00 do 17.00.

7.Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną przed Bożym Narodzeniem w sobotę (22 grudnia) od g. 8.00. Chorych, których nie odwiedzamy co miesiąc, a którzy chcieliby skorzystać ze spowiedzi i przyjąć Komunię Świętą, prosimy zgłaszać w zakrystii. Kolejne odwiedziny chorych odbędą się w pierwszą sobotę lutego.

8.Łazy – serdecznie dziękujemy panom Karolowi Bierskiemu, Tadeuszowi Kocurek, Aleksandrowi Kalińskiemu i Mieczysławowi Polok za wykonanie kolejnych prac przygotowawczych do wykończenia wnętrza salki katechetycznej.

9.Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, do którego dołączona jest płyta CD z pięknymi kolędami w wykonaniu instrumentalnym, a także przeczytamy w nim raport z Watykanu o zamordowanych w tym roku 35 księżach pt. „Aż do oddania życia” oraz znajdziemy przedświąteczny poradnik – o sprzątaniu, dekoracjach i gotowaniu.