Wstecz

Ogłoszenia bieżące

Data dodania: 2019-10-12

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

13.10. 2019 r.

 

 

 

Dzisiejsze czytania mszalne mocno podkreślają ile Pan Bóg nam daje. Przejmujące opisy cudownego uzdrowienia z trądu, które mamy w pierwszym czytaniu i Ewangelii, tylko potwierdzają jak Stwórca nam pomaga, jest wrażliwy na nasze problemy, życie. To nie dotyczy tylko przeszłości – czasów Pana Jezusa czy Starego Testamentu, także dzisiaj Bóg nam pomaga, wspiera nas. Ilu zostało cudownie uzdrowionych z nowotworów i ciężkich chorób, z którymi nie radzi sobie medycyna. Ilu przeżyło tragiczne wypadki, gdzie po ludzku nie mieli szans przeżyć, a nawet wyszło bez szwanku. Ilu zdołało ocalić małżeństwo przed rozpadem, zdradą, wyjść z nałogów i wiele innych sytuacji, gdzie sami sobie nie dawaliśmy rady. Trzeba to zobaczyć, docenić i być wdzięcznym Bogu w modlitwie, chodzeniu do kościoła, regularnym korzystaniu z sakramentów.

 

1. Kalendarz liturgiczny:

   • wtorek 15 października, wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;

   • środa 16 października, wsp. św. Jadwigi Śląskiej, po Mszy Św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

   • czwartek 17 października, wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;

   • piątek 18 października, święto św. Łukasza, ewangelisty.

2. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę szkolną w piątek do Bielowicka na g. 17:00, a do Łaz na 18:00.

3. W przyszłą niedzielę – trzecią miesiąca, składka będzie przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać za hojność.

4. Bielowicko – spotkanie ministrantów i lektorów w piątek po Mszy.

5. W zakrystii są do nabycia kalendarze na nowy rok ze św. Janem Pawłem II, w cenie 6 zł.

6. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy po Mszy Św. wieczornej, a w niedzielę po drugiej Mszy. Niech nie zabraknie zwłaszcza dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. z rodzicami, młodzieży przed Bierzmowaniem.

7. Dziś obchodzimy 19 Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy zdolną i pracowitą młodzież, która ma skromne środki finansowe na swój rozwój, a przez to naszej Ojczyzny.

8. Zapraszamy na wyjazd do kina w Bielsku-Białej na film Tajemnica ojca Pio. Wyjazd 3 listopada, niedziela o 15:00. Koszt biletu i przejazdu autokarem 25 zł, zapisy w zakrystii do wtorku 29 października.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, m.in. w Niedzieli o zaangażowaniu katolikók    w życie publiczne, temat wydania: Polska w naszych rękach, a w Gościu Niedzielnym o pięknych mozaikach o. Marko Rupnika, które są także w polskich kościołach.