Wstecz

Ogłoszenia bieżące

Data dodania: 2020-01-11

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

12.01.2020, niedziela Chrztu Pańskiego

Sakrament Chrztu to pierwsze spotkanie na gruncie wiary z Bogiem jako kochającym nas Ojcem. Wody Chrztu obmywają nas z grzechu pierworodnego i innych grzechów, jeśli ten sakrament jest przyjmowany w późniejszym wieku. Jesteśmy umiłowanym dzieckiem Boga, wchodzącym do wspaniałej rodziny Kościoła poprzez ten pierwszy i najbardziej potrzebny sakrament. Warto dziś w niedzielę Chrztu Pańskiego powrócić do tego ważnego wydarzenia z naszego życia i podziękować dobremu Panu Bogu za łaskę sakramentu, naszych rodziców i chrzestnych oraz kapłana, który nas ochrzcił.

1. Kalendarz liturgiczny:

   • piątek 17 stycznia, wspomnienie św. Antoniego, opata;

   • od soboty 18 stycznia, rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

2. W Nowinach Wawrzyńca jest ciąg dalszy odwiedzin duszpasterskich – kolędy. Bardzo prosimy, by z rejonów oddalonych od kościoła przyjechać po księdza, a potem odwieźć. Dziękujemy za życzliwość. Oprócz krzyża i świec, warto na stole przygotować wodę święconą i kropidło, a dzieci i młodzież zeszyty do religii.

3. W środę po Mszy Św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Łazy – Radny, Sołtys, Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich i Ochotnicza Straż Pożarna w Łazach serdecznie zapraszają Seniorów na noworoczne spotkanie w piątek 17 stycznia o 15:00 w remizie OSP w Łazach.

5. Zgodnie z piękną polską tradycją do 2 lutego, Święta Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) śpiewamy kolędy i zachowujemy bożonarodzeniowe dekoracje.

6. Kolęda dodatkowa dla osób, które nie mogły jej przyjąć w wyznaczonym terminie, a mają takie życzenie, będzie w niedzielę 19 stycznia od g. 14:00. Zapisy w zakrystii.

7. W przyszłą niedzielę – trzecią miesiąca, składka będzie przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać za hojność.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, m.in. w Niedzieli o argumentach za chrztem dzieci; o roli chrzestnych; o kardynale Tagle nazywanym Wojtyłą z Azji. W Gościu Niedzielnym, jak wychować wierzące dziecko; na czym polega zgodna z nauczaniem Kościoła ekologia. Dla dzieci bardzo dobry tygodnik Ola i Jaś.