Wstecz

Ogłoszenia bieżące

Data dodania: 2020-03-28

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

29.03.2020, 5 Niedziela Wielkiego Postu

 

 

1. Kalendarz liturgiczny:

   • w tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlimy się za pasterzy Kościoła, o nowe i święte powołania do służby w Kościele, czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, nie ma żadnych dodatkowych nabożeństw.

Na Mszy Św. może być tylko 5 osób, które zamówiły intencję. Nie będzie przed Świętami dodatkowych spowiedzi, tylko przed Mszą, ewentualnie po Mszy, ale nie może być jednorazowo więcej niż 5 osób w kościele. 

Mimo to Drodzy Parafianie jesteśmy do Waszej dyspozycji, modlimy się za Was i prosimy Boga o oddalenie wirusa. Można się umawiać indywidualnie lub telefonicznie na spowiedź, pamiętając, że sama spowiedź nie jest możliwa przez telefon, internet czy maila.

Nie będzie odwiedzin chorych, w poważnych sytuacjach zagrożenia życia, prosimy się kontaktować, także telefonicznie.

Wskazania duszpasterskie w naszej diecezji na czas epidemii znajdują się na stronie internetowej parafii i w gablotce;

• w czwartek 2 kwietnia przypada 15 rocznica przejścia do wieczności św. Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo modlimy się za powołanych do służby w Kościele i o nowe i święte powołania, także z naszej parafii, oraz o ustanie pandemii.

2. W zakrystii można nabyć baranki i paschaliki CARITAS na stół wielkanocny.  Minimalna ofiara 7 zł.

3. Zachęcamy, aby w zakrystii zapisać się na listę i na pół roku zaoferować swą pomoc rodzinom w Syrii.

4. Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy nie mogąc uczestniczyć we Mszy Św. niedzielnej, składają dobrowolne ofiary na konto parafialne na utrzymanie kościoła – Bóg zapłać.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, m.in. w Niedzieli o tym, czy potrafimy w naszej skomplikowanej rzeczywistości wykorzystywać przesłanie św. Jana Pawła II w codziennym życiu? Ze względu na sytuację z wirusem, nie ma Gościa Niedzielnego oraz Oli i Jasia.