Wstecz

Ogłoszenia bieżące

Data dodania: 2019-12-07

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

08.12.2019, uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Maryja, Niepokalana w swym dziewiczym poczęciu – taką czcimy Ją dzisiaj z nabożną wdzięcznością – odbyła swoją ziemską pielgrzymkę podtrzymywana niewzruszoną wiarą, niezachwianą nadzieją i pokorną, bezgraniczną miłością, idąc śladami swego Syna Jezusa. Była przy Nim, otaczając Go matczyną troską, od narodzin po Kalwarię, gdzie była świadkiem Jego ukrzyżowania, skamieniała z bólu, lecz z niewzruszoną nadzieją. Później zaznała radości zmartwychwstania, o świcie trzeciego dnia, dnia nowego, kiedy Ukrzyżowany opuścił grób, pokonując na zawsze i w sposób definitywny moc grzechu i śmierci.

Maryja, w której dziewiczym łonie Bóg stał się człowiekiem, jest naszą Matką! Z wysokości krzyża bowiem Jezus, przed dopełnieniem swojej ofiary, dał nam Ją za Matkę, a nas Jej powierzył jako dzieci. Tajemnica miłosierdzia i miłości, dar, który wzbogaca Kościół macierzyńską płodnością duchową. Skierujmy zwłaszcza dziś nasze spojrzenie na Nią, drodzy bracia i siostry, i prosząc Ją o pomoc, bądźmy otwarci na wszystkie Jej matczyne nauki. Czyż ta niebieska Matka nie wzywa nas, byśmy wystrzegali się zła i czynili dobro, posłusznie kierując się Bożym prawem zapisanym w sercu każdego chrześcijanina? Czyż Ona, która zachowała nadzieję nawet w najtrudniejszym momencie próby, nie prosi nas, byśmy nie tracili ducha, kiedy cierpienie i śmierć pukają do drzwi naszych domów? Czy nie prosi nas, byśmy z ufnością patrzyli w przyszłość? Czy Dziewica Niepokalana nie napomina nas, abyśmy wszyscy byli dla siebie braćmi, złączeni obowiązkiem budowania razem świata bardziej sprawiedliwego, solidarnego i pokojowego?

Benedykt XVI, 08.12.2007

1. Kalendarz liturgiczny:

   • piątek 13 grudnia, wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;

   • sobota 14 grudnia, wsp. św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

2. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach, by dobrze przygotować się i przeżyć święta Bożego Narodzenia. Roraty od poniedziałku do piątku w Bielowicku o 17:00, w Łazach o 18:00.

3. Bielowicko – Dzieci pierwszokomunijne i Rodziców zapraszamy na Mszę Św. i spotkanie w piątek.

4. Łazy – chętnych, którzy chcieliby w tym roku ofiarować choinki do naszego kościoła, prosimy o zgłoszenie się do pana kościelnego Józefa w zakrystii.

5. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać za hojność.

6. W zakrystii są do nabycia świece wigilijnego dzieła pomocy dzieciom, ofiarami wspieramy dzieła charytatywne w naszej diecezji i parafii. Zapalmy te świece podczas wieczerzy wigilijnej.

7. Łazy – spotkanie Dzieci Maryi w piątek o 16:30, a ministrantów i lektorów po Mszy.

8. Bielowicko – spotkanie Apostolatu Maryjnego w środę po Mszy Św.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, m.in. w Niedzieli o spowiedzi, która pomaga w nawiązaniu więzi nie tylko z Panem Bogiem, ale i naszymi bliskimi; oraz rozmowa z kard. R. Sarahem nt. duchowego upadku Zachodu. W Gościu Niedzielnym historia domu Matki Bożej w Loreto, a także o złocie wywiezionym z Polski we wrześniu 1939 roku. Dla dzieci bardzo dobry tygodnik Ola i Jaś.