Wstecz

Ogłoszenia bieżące

Data dodania: 2019-06-15

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

16.06. 2019 r.

 

 

 

Dzisiaj przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. „Wielbimy odrębność Osób, jedność w istocie i równość w majestacie.” Wielbimy, i nic nadto, ponieważ przerasta nas Tajemnica Boga; wielbimy, ponieważ dotykamy jej zaledwie „opuszkiem” wiary; wielbimy, ponieważ przeczuwamy, że wciąż pozostajemy zanurzeni w miłości Trzech. Wielbimy pokornym umysłem, który bez Ducha Prawdy o tym największym cudzie nie byłby w stanie nic powiedzieć. Wielbimy sercem prostym, które nie będzie nawet próbować przelewać muszelką oceanu. Wielbimy z całym Kościołem tą najprostszą modlitwą: Chwała Ojcu, i Synowi, i Duchowi Świętemu”.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które są odprawiane w tygodniu po Mszach wieczornych, a w niedziele w Bielowicku po Mszy o g. 10.00, a w Łazach po Mszy o g. 11.30.  
 2. W środę – 19 czerwca na g. 8.00 zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież, rodziców i nauczycieli na Mszę św. do kościoła w Bielowicku, by podziękować za miniony rok szkolny i powierzyć się Bożej Opatrzności na czas wakacji. Okazja do spowiedzi dla dzieci przed wakacjami przed Mszą od g. 7.30.  
 3. Łazy – dzieci uczące się w szkole w Świętoszówce i w Łazach mają Mszę św. na zakończenie roku szkolnego w środę o g. 8.00 w kościele na Świętoszówce. Spowiedź dla tych dzieci przed wakacjami i Bożym Ciałem w poniedziałek o g. 17.30 w kościele w Łazach.
 4. W czwartek – 20 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w Bielowicku o g. 7.30 i 12.00, w Łazach o g. 10.00. Szczególnie zapraszamy do kościoła w Bielowicku na Mszę św. o g. 7.30, po której w procesji eucharystycznej przejdziemy ulicami Kościelną, Stawową, Kamieniec, Spokojną, Babiogórską i Kościelną do kościoła w Łazach. Procesja zakończy się Mszą św. ok. g. 10.00 w Łazach. Ołtarze na procesję Bożego Ciała przygotują:

Bielowicko 

I ołtarz na ul. Kościelnej – p. Olearczyk

II ołtarz na ul. Stawowej – p. Dankowski

Łazy 

III ołtarz na ul Babiogórskiej – p. Zamarski

IV ołtarz na ul. Kościelnej – p. Greń

Już dziś bardzo dziękujemy tym rodzinom za życzliwość i podjęcie wysiłku, aby godnie uczcić Pana Jezusa, który „zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się jego dzieciom powodzi”.  

Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w procesji, by w ten sposób publicznie i wspólnotowo wyznać swą wiarę w Jezusa Eucharystycznego.  Dzieci zapraszamy, by przyszły z rodzicami i sypały kwiaty przed Najświętszym Sakramentem i dzwoniły podczas drogi. Dzieci Maryi uczestniczą w procesji w pelerynkach. Górników i Strażaków zapraszamy z ich pocztami sztandarowymi. Prosimy także o przystrojenie domów w całej parafii. Niech będzie to wyrazem naszej wiary i czci wobec naszego Pana i Zbawiciela obecnego pośród nas w Najświętszym Sakramencie.

 1. Łazy – Dzieci Maryi w pelerynkach i dzieci z Łazów zapraszamy, by przyszły do III ołtarza na ul. Babiogórskiej (ok. g. 9.10) i tam włączyły się w procesję i sypanie kwiatów oraz dzwonienie, a następnie przejdziemy do kościoła na Mszę św., która rozpocznie się ok. g. 10.00.
 2. Łazy – w najbliższą sobotę nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa zostanie odprawione przed Mszą św. o g. 17.45.
 3. Wycieczka dla dzieci, które pilnie uczestniczyły w Roratach odbędzie się w piątek – 21 czerwca do Jaworza. Wyjazd autobusu z Łaz z przystanku PKS o g. 8.20, a z Bielowicka z parkingu przy kościele o g. 8.30. Prosimy, aby rodzice dzieci z Łazów jeszcze dziś potwierdzili w zakrystii udział dzieci w tej wycieczce. Dzieci ze szkoły i przedszkola w Wieszczętach zgłaszają się u p. Katechetki.
 4. Serdecznie zapraszamy w sobotę – 22 czerwca na „Wieczór Uwielbienia” do kościoła w Bielowicku, który rozpocznie się o g. 18.00 (po Mszy św.). Spotkanie modlitewne poprowadzi p. Jacek Spodniewski z Duchowej Szkoły Św.  Ojca  Pio, który już gościł w naszej parafii składając świadectwo. Podczas uwielbienia włączymy się w śpiew ku chwale Pana i rozważymy fragmenty Biblii, aby doświadczyć szczególnego dotyku miłosiernego Boga, który pragnie nas uzdrawiać i prowadzić drogą życia.  
 5. Bielowicko - w zakrystii przyjmowane są wpłaty na sprzątanie kościoła na II półrocze bieżącego roku. Rodziny, które jeszcze nie wpłaciły na sprzątanie na I półrocze bardzo prosimy, aby włączyły się w troskę o wystrój i piękno naszego kościoła.
 6. W przyszłą sobotę i niedzielę przed wyjazdami na wakacje i urlopy po Mszach św. zostanie odmówiona modlitwa w intencji kierowców i wszystkich podróżujących, a po niej na parkingu zostaną pobłogosławione samochody. W sobotę w Bielowicku uczynimy to po Wieczorze Uwielbienia.
 7. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy o ciemnej stronie internetu i co w nim znajdują dzieci, dowiemy się o czym marzy były piłkarz i zastanowimy się jak przyjąć Bożą moc, a także znajdziemy przepis na chłodnik litewski.